الگوریتم های مسیریابی (2)

دسته: کامپیوتر و IT

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 13 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 14

الگوریتم های مسیریابی

طراحی الگوریتم

اصول عملکرد

روترها از الگوریتمهای مسیریابی، برای یافتن بهترین مسیر تا مقصد استفاده مینمایند هنگامی که ما در مورد بهترین مسیر صحبت میکنیم، پارامترهایی همانند تعداد hopها (مسیری که یک بسته از یک روتر دیگر در شبکه منتقل میشود). زمان تغییر و هزینه ارتباطی ارسال بسته را در نظر میگیریم.

مبتنی بر اینکه روترها چگونه اطلاعاتی در مورد ساختار یک شبکه جمع آوری مینمایند و نیز تحلیل آنها از اطلاعات برای تعیین بهترین مسیر، ما دو الگوریتم مسیر یابی اصلی را در اختیار داریم: الگوریتم مسیر یابی عمومی و الگوریتمهای مسیر یابی غیر متمرکز.

در الگوریتم های مسیر یابی غیر متمرکز، هر روتر اطلاعاتی در مورد روترهایی که مستقیما به آنها متصل میباشند در اختیار دارد. در این روش هر روتر در مورد همه روتر های موجود در شبکه، اطلاعات در اختیار ندارد. این الگوریتمها تحت نام الگوریتمهای (DV (distance vectorمعروف هستند.

در الگوریتمهای مسیریابی عمومی، هر روتر اطلاعات کاملی در مورد همه روترهای دیگر شبکه و نیز وضعیت ترافیک شبکه در اختیار دارد. این الگوریتمها تحت نام الگوریتمهای (LS (Link state معروف هستند. ما در ادامه مقاله به بررسی الگوریتمهای LS میپردازیم.

  • خرید مقاله الگوریتم های مسیریابی
  • خرید و دانلود مقاله الگوریتم های مسیریابی
  • الگوریتم های مسیریابی
  • دانلود رایگان مقاله الگوریتم های مسیریابی
  • دانلود مقاله الگوریتم های مسیریابی
  • دانلود و خرید مقاله الگوریتم های مسیریابی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک نمایید

The PDF version of this page!

الگوریتم های مسیریابی (2)