ترجمه مقاله جبرانسازی دینامیکی توان راکتیو در خطاهای گوناگون در سیستم قدرت

در این مقاله، برای جلوگیری از اضافه جریان ها (و تریپ ها) در VSC در طی (و پس از) خطاهای فاز به زمین، خطاهای سه فاز به زمین سیستم و اطمینان از اینکه STATCOM قادر به تامین توان راکتیو خواهد بود، ما راهبرد PWM اضطراری را ارائه و بسط می دهیم برای جلوگیری از اضافه جریان VSC و تامین توان راکتیو موردنیاز در طی خطاهای خط به زمین سیستم، نتایج شبیه سازی برای

دسته: برق

بازدید: 4 بار

فرمت فایل: docx

حجم فایل: 1326 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 13

جبرانسازی دینامیکی توان راکتیو در خطاهای گوناگون در سیستم قدرت + نسخه انگلیسی 2012

Dynamic compensation of reactive power in Various Faults in Power System

چکیده

STATCOM (جبرانسازی استاتیکی سنکرون) مبتنی بر مبدل منبع ولتاژ (VSC)، برای تنظیم ولتاژ در سیستم های انتقال و توزیع به کار می رود. STATCOM قادر است در طی وقوع خطا و به منظور پشتیبانی از ولتاژ، به سرعت VAR دینامیکی موردنیاز را تامین کند. الزامات اکید تلفات STATCOM و جریمه تلفات کل سیستم، مانع استفاده از PWM (مدولاسیون پهنای باند) برای کاربردهای STATCOM مبتنی بر VSC می شود. این محدویت پیاده سازی VSC بدون عملیاتی کردن PWM، منجر به اضافه جریان ها و تریپ های STATCOM در طی (و پس از) خطاهای سیستم می شود، یعنی وقتی که به عملیات پشتیبانی از VAR نیاز بیشتری احساس می شود. در این مقاله، برای جلوگیری از اضافه جریان ها (و تریپ ها) در VSC در طی (و پس از) خطاهای فاز به زمین، خطاهای سه فاز به زمین سیستم و اطمینان از اینکه STATCOM قادر به تامین توان راکتیو خواهد بود، ما راهبرد ‘PWM اضطراری’ را ارائه و بسط می دهیم. برای جلوگیری از اضافه جریان VSC و تامین توان راکتیو موردنیاز در طی خطاهای خط به زمین سیستم، نتایج شبیه سازی برای یک STATCOM با ظرفیت 100± مبتنی بر VSC 48 پالسه متصل به یک سیستم دو باس نشان داده می شود.

کلیدواژه ها: STATCOM، مبدل منبع ولتاژ (VSC)، مدولاسیون پهنای باند (PWM)، خطای تکفاز به زمین.

 1. مقدمه

کنترل کننده های سیستم های انتقال AC انعطاف پذیر (FACTS) با بازتوزیع توان عبوری از خط و تنظیم ولتاژ باس ها، به عنوان گزینه ای موثر و رضایت بخش برای افزایش قابلیت انتقال توان و پایداری شبکه به شمار می آیند. جبرانساز VAR استاتیکی (SVC) و جبرانساز سری کنترل شده با تریستور (TCSC) از جمله کنترل کننده های مرسوم به کار رفته FACTS هستند. پیشرفت در زمینه الکترونیک قدرت، به خصوص تجهیزات مبتنی بر گیت خاموش (GTO)، خانواده جدیدی از کنترل کننده های فراگیر FACTS، موسوم به جبرانساز سنکرون استاتیکی (STATCOM)، را معرفی کردند. STATCOM یکی از تجهیزات توان سفارشی است که با توسعه فناوری الکترونیک قدرت، به علت بهبود پایداری سیستم توجه زیادی را به خود جلب کرده است. تجهیزات توان سفارشی نقش مهمی در بهبود راندمان و هزینه ها در سیستم قدرت الکتریکی نوین ایفا می کنند.

 • خطاهای گوناگون در سیستم قدرت
 • خطای تکفاز به زمین
 • ترجمه مقاله جبرانسازی دینامیکی توان راکتیو در خطاهای گوناگون در سیستم قدرت
 • کارشناسی ارشد برق
 • مقالات انگلیسی
 • STATCOM
 • جبرانسازی دینامیکی توان راکتیو
 • مبدل منبع ولتاژ (VSC)
 • مدولاسیون پهنای باند (PWM)
 • دانلود مقاله

برای دانلود این فایل اینجا کلیک نمایید

The PDF version of this page!

ترجمه مقاله جبرانسازی دینامیکی توان راکتیو در خطاهای گوناگون در سیستم قدرت