پایان نامه بررسی موانع فرهنگی ارتقاء شغلی زنان

دسته: علوم انسانی

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 9 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 10

پایان نامه بررسی موانع فرهنگی ارتقاء شغلی زنان در 10 صفحه ورد قابل ویرایش

چکیده

با وجود آنکه زنان نیمی از جمعیت فعال جهان را تشکیل می دهند، اما از آنها به طور مساوی در اداره امور سازمانها استفاده نمی شود. البته در سالهای اخیر حضور زنان در محیط کار چشم گیرتر شده است وروز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود، اما میزان پیشرفت آنها در مشاغل سطوح بالا متناسب با تعداد آنها در سازمانها نیست. زنان در محیط کار با مسایلی نظیر تبعیض شغلی روبرو هستند و پیش داوری هایی که نسبت به آنها وجود دارد از نگرش های فرهنگی جامعه ناشی می شود. زنان یکی از سرمایه های مهم و پرارزش کشورهای جهان بویژه در کشورهای درحال توسعه هستند. رهبران سازمانها باید بدانند که برای پاسخ به بازار متغیر مشتریان و رقابت بین المللی باید از استعداد زنان و مردان متخصص در همه سطوح استفاده کنند.

این مقاله مسایلی را در مورد اشتغال زنان در روند توسعه، فضای فرهنگی حاکم بر اشتغال زنان، موانع فرهنگی و نگرش موجود در اشتغال زنان را بیان کرده و همچنین پیشنهادهایی برای هموار شدن زمینه اشتغال زنان ارایه می دهد.

مقدمه

هرگز در تاریخ به اندازه امروز توافق در مورد اینکه مهمترین پیشتاز توسعه، مشارکت همه انسانهاست، وجود نداشته است و برای رسیدن به این نقطه راه درازی پیموده شده است. در این میان زنان چون مردان به عنوان منابع ارزشمند سازمانی در توسعه پیشرفت جامعه خود نقش تعیین کننده ای دارند. زنان ومردان به همراه هم قادرند تا جامعه و کشور را در مسیر رشد و توسعه قرار دهند و از نیروهای خود، به گونه ای هم افزا جامعه را بهره مند سازند. جوامعی که توانسته اند با تفکر راهبردی موفق به تدوین قوانینی برای بهره برداری از اندیشه های خلاق و قدرت سازندگی زنان بشوند و در واگذاری فرصت برای ابراز شایستگی و لیاقت به کلیه شهروندان اعم از زن و مرد، مساوات را رعایت کنند، بیش از سایر جوامع پیشرفت کرده اند. (الوانی، ضرغامی فرد، 1380، 2)

زنان نیمی از جمعیت فعال جهان را تشکیل می دهند. تخمین های آماری نشان می دهد که 60 درصد از افزایش نیروی کار در دهه آینده را زنان تشکیل خواهند داد. از سال 1970 تعداد زنان در مشاغل اجرایی، اداری و مدیریتی به طور چشمگیر افزایش یافته اما نسبت زنانی که در سطوح بالای شغلی به کار گرفته می شوند، هنوز پایین است.

در ایران نیز طبق سرشماری مرکز ایران در سال 1355، نرخ مشارکت زنان 9/13 درصد بوده است. این رقم در سال 1365 به 2/8 درصد کاهش یافته است و در سال 1375 به نرخ 1/9

درصد افزایش یافته است. زنان مدیر و کارمندان رده بالای سازمان در سال 1370 معادل 1533 نفر بودند که در سال 1375 به 41420 نفر رسیده است هر چند این رقم نشان دهنده افزایش تعداد زنان در پست های مدیریتی است اما در مقایسه با تعداد شاغلان زن رقم ناچیزی است. (جزئی، 1380، 70)

موانع فرهنگی و نگرشی موجود در اشتغال زنان:

الف) موانع فرهنگی:

یکی از موانع فرهنگی مهم که برای اولین بار توسط مجله وال استریت در سال 1986 مطرح شد اصطلاح سقف شیشه ای Glass ceiling است. این واژه برای توصیف موانع نامرئی ناشی از تعصب های مسئولان و سازمانها علیه زنان شکل گرفت. موانعی که در عمل زنان را از دستیابی به فرصت های برابر استخدامی و حقوق و دستمزد باز می داشت. بنا به تعریف اداره کار ایالات متحده، سقف شیشه ای حاکی از نگرش های آمیخته به تعصبی است که زنان را از پیمودن به مدارج عالی در یک سازمان باز می دارد.

سقف شیشه ای نتیجه اسطوره ها و برداشت های مشترک است. بعضی از این برداشتهای پذیرفته شده توسط عموم به شرح زیر است:

  1. زنان توانایی کافی برای کار را ندارند.
  2. مردان ویژگی هایی دارند که آنها را برای تصدی مقامهای رهبری مناسب تر می سازد.
  3. زنان تجربه کافی برای پذیرفتن مقامات رهبری ندارند.
  • پایان نامه بررسی موانع فرهنگی ارتقاء شغلی زنان
  • پروژه بررسی موانع فرهنگی ارتقاء شغلی زنان
  • تحقیق بررسی موانع فرهنگی ارتقاء شغلی زنان
  • پایان نامه بررسی موانع فرهنگی ارتقاء شغلی زنان
  • دانلود پایان نامه بررسی موانع فرهنگی ارتقاء شغلی زنان
  • مقاله بررسی موانع فرهنگی ارتقاء شغلی زنان

برای دانلود این فایل اینجا کلیک نمایید

The PDF version of this page!

پایان نامه بررسی موانع فرهنگی ارتقاء شغلی زنان