تحقیق نماز و امنیت فردی و اجتماعی

تحقیق نماز و امنیت فردی و اجتماعی

دانلود تحقیق با موضوع نماز و امنیت فردی و اجتماعی، در قالب word و در 15 صفحه، قابل ویرایش. چکیده مقاله: نماز، بزرگ ترین عبادت و مهم ترین سفارش انبیا است. لقمان حکیم پسرش را به نماز توصیه می کند. 1- حضرت عیسی (ع) در گهواره فرمود: خدایم

دسته بندی: علوم انسانی» معارف اسلامی

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 15

حجم فایل: 46 کیلوبایت

دانلود تحقیق با موضوع نماز و امنیت فردی و اجتماعی،

در قالب word و در 15 صفحه، قابل ویرایش.

چکیده مقاله:

نماز، بزرگ ترین عبادت و مهم ترین سفارش انبیا است. لقمان حکیم پسرش را به نماز توصیه می کند. 1- حضرت عیسی (ع) در گهواره فرمود: خدایم مرا به نماز و زکات سفارش کرده است. 2- حضرت ابراهیم (ع) همسر و کودک خویش را در بیابان های داغ مکه آن هنگام که هیچ آب و گیاهی نداشت، برای به پا داشتن نماز مسکن داد. 3- پیشوایان معصوم علیهم السلام هنگام نماز رنگ می باختند.

گرچه بعضی نماز را به خاطر بهشت یا ترس از عذاب جهنم می خوانند، اما حضرت علی (ع) نه برای تجارت و ترس از آتش، بلکه به خاطر شایستگی خدا برای عبادت نماز می خواند. نماز، اهرم استعانت در غم ها و مشکلات است. خداوند می فرماید:

از صبر و نماز در مشکلات کمک بگیرید و بر آن ها پیروز شوید. نماز به منزله پرچم و نشانه مکتب اسلام است. پیامبر اکرم می فرماید: نماز به منزله سر نسبت به تن است. پیامبر (ص) می فرماید: (موضع الصلوه من الدین کموضع الراس من الجسد). نماز برای اولیای خدا شیرین و برای غیر آنان دشوار و سنگین است. قرآن می فرماید: (و انها لکبیره الا علی الخاشعین).

  • مقاله نماز و امنیت اجتماعی
  • دانلود مقاله نماز و امنیت اجتماعی
  • مقاله نماز و امنیت فردی
  • دانلود مقاله نماز و امنیت فردی
  • دانلود مقاله نماز

برای دانلود این فایل اینجا کلیک نمایید

The PDF version of this page!

تحقیق نماز و امنیت فردی و اجتماعی