تحقیق بایدها و نبایدها در رابطه بین معلم و دانش آموز

تحقیق بایدها و نبایدها در رابطه بین معلم و دانش آموز

دانلود تحقیق با موضوع بایدها و نبایدها در رابطه بین معلم و دانش آموز، در قالب word و در 32 صفحه، قابل ویرایش، شامل چکیده، مقدمه، بیان مساله، اهمیت مساله، اهداف تحقیق، هدف کلی، اهداف جزیی، چارچوب نظری تحقیق، پیشینه ی تحقیق، نظریه ی

دسته بندی: علوم انسانی» علوم تربیتی

فرمت فایل دانلودی: zip

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 32

حجم فایل: 83 کیلوبایت

دانلود تحقیق با موضوع بایدها و نبایدها در رابطه بین معلم و دانش آموز،

در قالب word و در 32 صفحه، قابل ویرایش، شامل:

چکیده

مقدمه

بیان مساله

اهمیت مساله

اهداف تحقیق

هدف کلی

اهداف جزیی

چارچوب نظری تحقیق، پیشینه ی تحقیق

نظریه ی انتظار معلم

نظریه ی اسناد

نظریه ی یادگیری اجتماعی

روابط میان معلم با دانش آموزان

نتیجه گیری

پیشنهادها

چکیده مقاله:

نقش مهم معلمان در سلامت و سعادت و تعالی جامعه بر کسی پوشیده نیست هر جامعه ای طالع خود را در چگونگی کار معلم می بیند و او را اولین و آخرین امید در تربیت و پرورش نوباوگان و نسل اینده ی کشور می داند. احراز مقام والای معلمی چندان هم ساده نیست. معلم باید با دلسوزی و فداکاری از جان و دل زحمت بکشد تا نسلی تربیت شده و سالم به جامعه تحویل دهد. او باید با صبر و حوصله و متانت اخلاق سرمشق پاکی و راستی و نمونه ی یک انسان کامل و صادق برای فرزندان این مرز و بوم باشد. معلم همواره باید وجدانی پاک و رفتاری پسندیده و مهرآمیز داشته باشد. وقتی در جامعه ای شغل معلمی را هم طراز شغل انبیاء می دانند چه عزت و حرمتی بالاتر از این می توان بر معلم نثار کرد.

مقدمه مقاله:

معلم می تواند در کنار ارتباط سازنده با دانش آموزان و به کار گیری مهارت ها و راهبردها و روش های شناختی از طریق مدیریت و ساختارهای معمول کلاسی هم بر ادراک خویشتن دانش آموزان از کفایت و کنترل خود تأثیر بگذارد. شیوه ی رایج معلمان در مواجهه با مسائل انگیزشی همچون برخورد ایشان با دیگر مسائل آموزشی است؛ یعنی ابتدا این مسائل را برای کلاس در نظر می گیرند و سپس آن را با یک یک دانش آموزان تطبیق می دهند. آشکارا است که دانش آموزان برای یادگیری به آموزش نیاز دارند برای افزایش انگیزش درونی دانش آموزان در امر یادگیری ضروری است تا ادراک کنترل ایشان آسیب نبیند. همچنین برای تداوم این مهم می بایست آن ها فرصت داشته باشند تا اهداف تحصیلی خود را انتخاب کنند و بر آن­ها حاکمیت داشته باشند. در واقع معلمان باید آگاه باشند که چگونه فرصت انتخاب و حاکمیت را به دانش آموزان بدهند تا توانایی ایشان در عملکرد صحیح محفوظ بماند. اگر دانش آموز انتخاب نادرست داشته باشد با شکست مواجه خواهد شد. امکان دارد که دانش آموز از فرصت کنترل بر یادگیری خود برخوردار باشد اما با عملکردی نادرست کفایت لازم را از دست بدهد. معلمان می توانند در ارتباط با ابعاد محتوایی و روش کاری از دانش آموزان حمایت آموزشی به عمل آورند و دانش آموزان نیز همچون معلمان می توانند هم در زمینه ی محتوایی و هم روش کاری از انتخاب هایی برخوردار باشند.

  • مقاله بایدها و نبایدها در رابطه بین معلم و دانش آموز
  • مقاله بایدها و نبایدها بین معلم و دانش آموز
  • مقاله بایدها و نبایدها
  • بایدها و نبایدها بین معلم و دانش آموز
  • مقاله بایدها و نبایدها بین معلم و دانش آموز

برای دانلود این فایل اینجا کلیک نمایید

The PDF version of this page!

تحقیق بایدها و نبایدها در رابطه بین معلم و دانش آموز