مقایسه تدریس فارسی اول دبستان به روش قدیم با روش خلاق امروزی

مقایسه تدریس فارسی اول دبستان به روش قدیم با روش خلاق امروزی

دانلود مقاله

مقایسه تدریس فارسی اول دبستان به روش قدیم با روش خلاق امروزی با فرمت ورد و قابل ویرایش در 15 صفحه

مقدمه

در دنیای امروز که علم به سرعت پیشرفت می کند ما قادرنیستیم همگام با علم حرکت کنیم و آن را به دا نش آموزان منتقل کنیم. پس باید راه آموختن را به آن ها بیاموزیم تا بتوانند هر زمان به دانشی نیاز داشتند، خودکفا شده و آن را بیاموزند. امروز باید دانش آموزا ن بیاموزند که چگونه دانش جدید را تولید کنند ومعلمین باید به دنبال روش هایی با شند که تفکرو اندیشیدن را به دانش آموزان بیاموزند.

روش های بسیار زیادی وجود دارد که می تواند دانش آموز را در کلاس فعال نموده و کلاس را برای او جذاب کند و به تولید دانش بپردازد. هدف از اجرای این روشها زنده کردن انگیزه تحصیل در دانش آموزان وبالا بردن حس تعاون وتعامل و درک متقابل می باشد.

معلمان در تصمیم گیری برای استفاده از روش های تدریس و انتخاب مناسب ترین آنها باید به عواملی همچون انتظارات خود و نظام آموزش از یادگیرندگان، امکانات، فضا، زمان، تعداد یادگیرندگان و… توجه کنند علاوه بر این اگرچه هر یک از روش ها رویکرد خاص خود را دارد ولی می توان از عناصر و مؤلفه های آنها به صورت ترکیبی استفاده کرد که این امر مستلزم خلاقیت، تجربه و مهارت حرفه ای معلمان گرامی است.

از دیرباز بر نقش معلمان در فرایند یادهی – یادگیری و پیشرفت تحصیل دانش آموزان تاکید می شود که اثر بخشی معلمان در شکوفایی استعدادهای یادگیرندگان به دانش و آگاهی آنان در زمیینه تحصیل و مهارت های آموزشی بستگی دارد.

مطمئنا’ تاکنون برایتان پیش آمده که شخصی بخواهد مطلب مهم و جدیدی را با شما در میان بگذارد. ولی مستقیما شروع نکرده است. و با’ مطالبی که شما با آنها آشنایی دارید ذهنتان را برای شنیدن و دریافت مطلب جدید آماده کردهاست. ودرآن موقع حتما˝این احساس را داشته ایدچقدردرک موضوع برایتان آسانتر بوده است.

برای دانلود این فایل اینجا کلیک نمایید

The PDF version of this page!

مقایسه تدریس فارسی اول دبستان به روش قدیم با روش خلاق امروزی