پروژه کارآفرینی اکتشاف سنگ های تزئینی

دسته: طرح های توجیهی

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 278 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 33

پروژه کارآفرینی اکتشاف سنگ های تزئینی

مقدمه:

طبق تعریف، سنگ تزئینی به هر سنگ طبیعی، بجز آنچه که برای ساخت بناها استفاده می شود، اطلاق می گردد که بر اساس زمینه های زیبایی شناختی برای گستره ای وسیع از مصارف انتخاب می شود. یادمانهای پیچیده معماری، مانند بنای یادبود آبرت در لندن، به سهم خود نوعی ساختمان به شمار می آیند و بنابراین سنگی که برای این مصارف بکار گرفته می شود، باید دارای شرایط استحکام و دوام سازه ای باشد. از نظر سنگ شناسی، مرمر (از کلمه یونانی مارموروس Marmoros به معنی درخشان آمده است) سنگی است آهکی که متبلور بوده و دارای دانه هایی است که با چشم قابل رؤیت هستند. در اصطلاح بنایی به کلیه آهکهای متراکمی که قابل صیقلی شدن باشند اطلاق می شود. دانه های متبلور مرمر از نوع کلسیت است. مرمر سنگی است متراکم و خلل و فرج آن خیلی کم است و در نتیجه در مقابل برودت و یخبندان مقاومتش زیاد است.

1 – 2 نام کامل طرح و محل اجرای آن:

اکتشاف سنگ های تزئینی

محل اجرا:

1 – 3 – مشخصات متقاضیان:

نام نام خانوادگی مدرک تحصیلی تلفن

1 – 4 – دلایل انتخاب طرح:

توجه به خودکفایی این صنعت و همجنین نیاز بازار داخلی به تولید این محصول با توجه به این که اکتشاف سنگ های تزئینی می تواند به رشد و شکوفایی اقتصادی کشور کمکی هر چند کوچک نماید و با در نظر گرفتن علاقه خود به فعالیت های صنعتی ومعدنی این طرح را برای اجرا انتخاب کرده ام.

1 – 5 میزان مفید بودن طرح برای جامعه:

این طرح از جهات گوناگون برای جامعه مفید است، شکوفایی اقتصادی و خودکفایی در تولید یکی از محصولات، سوددهی و بهبود وضعیت اقتصادی، اشتغالزایی، استفاده از نیروی انسانی متخصص در پرورش کالای داخلی و بهره گیری از سرمایه ها و داشته های انسانی در بالندگی کشور.

1 – 6 – وضعیت و میزان اشتغالزایی:

تعداد اشتغالزایی این طرح 8 نفر میباشد.

تاریخچه و سابقه مختصر طرح:

رایج ترین موارد مصرف سنگ تزئینی را در زیر آورده ایم:

سنگ مجسمه سازی

این سنگ باید پیش از انتخاب سه نیازمندی را پاسخ گوید:

زیبای هنری: زیبایی هنری مهمترین عامل برای انتخاب سنگ محسوب می شود.

سهولت کار: این عامل بر روی خلق یک مجسمه خوشایند هنری ضروری است.

دوام: دوام برای حصول اطمینان از بقایای جزئیات مجسمه در محیطهای مختلف است که انتخاب نهایی را تعدیل می کند.

مناسب ترین مصالح برای مجسمه سازی

انواع سنگ مرمر و سنگهای آهکی میکریتی مناسب ترین و بهترین مصالح برای مجسمه سازی محسوب می گردند. این سنگها دست کم دو معیار را دارا هستند: جذاب هستند، بخصوص مرمهایی که در مجسمه سازی کلاسیک بکار رفته و تحسین زیادی را بر انگیخته اند و بسیاری از آنها دارای خصوصیات آزاد سنگها هستند، یعنی می توان در تمام جهتها بطور یکسان روی آنها کار کرد.

تمدنهای باستانی و سنگهای تزئینی

تمدنهای باستانی از سنگهای آذرین بسیار بهره می جستند و دوام این سنگها بوده که بقای آنها را در دنیای امروز تضمین کرده است. برای مثال، تک ستونهای یادبود مصری که در حدود 3500 سال پیش، از گرانیتهای سرخ و صورتی تراشیده شده و در اوایل سده نوزدهم از جا کنده شده اند، در شرایط جوی متغیر مرکز لندن، پاریس، رم، استانبول و نیویورک یافت می شوند. بلندی این یادمانها تا 15 متر می رسد و هر کدام از آنها از قطعه یکپارچه گرانیتی بریده شده که بنّاهای مصری آن را به دقت انتخاب کرده و برای آزمایش فاصله درزه ها، چاههای قائمی را در توده گرانیت حفر می کردند.

به رغم نگرانی هایی که در مورد تداوم یکپارچگی این یادمانها در برخی از آلوده ترین شهرهای دنیا وجود داشته، طبیعت سرسخت گرانیت، این اطمینان را ایجاد کرده که خطوط تصویری هیروگلیف آنها پس از گذشته 35 سده، هنوز هم تمیز و روشن است.

  • پروژه کارآفرینی اکتشاف سنگ های تزئینی
  • طرح توجیهی اکتشاف سنگ های تزئینی
  • دانلود پروژه اکتشاف سنگ های تزئینی
  • طرح توجیه فنی اکتشاف سنگ های تزئینی
  • توجیه اقتصادی اکتشاف سنگ های تزئینی
  • پروژه کارافرینی اکتشاف سنگ های تزئینی
  • دانلود کارآفرینی اکتشاف سنگ های تزئینی
  • کارآفرینی اکتشاف سنگ های تزئینی

برای دانلود این فایل اینجا کلیک نمایید

The PDF version of this page!

پروژه کارآفرینی اکتشاف سنگ های تزئینی