گزارش کارآموزی بررسی مدار برق سیستم مکش دستگاه اکسترودر کارخانه کیسه بافی خورجین گستر (سهامی خاص)

گزارش کارآموزی بررسی مدار برق سیستم مکش دستگاه اکسترودر کارخانه کیسه بافی خورجین گستر (سهامی خاص)

فصل اول: مقدمه فصل دوم: معرفی سازمان تاریخچه… موقعیت جغرافیایی… مأموریت… کارگاه…

دسته بندی: جزوات» برق و مخابرات

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 67

حجم فایل: 1,485 کیلوبایت

فصل اول: مقدمه

فصل دوم: معرفی سازمان

تاریخچه…

موقعیت جغرافیایی…

مأموریت…

کارگاه…

فرآیند تولید سفارشی یا کارگاهی…

معرفی بخش های مختلف سازمان (بر مبنای ساختار)…

تولیدات…

تجهیزات و ماشین آلات…

مواد اولیه مصرفی…

مشتریان محصولات…

علامت مشخصه…

اصطلاحات فنی…

فصل سوم: توصیف وضع موجود

فصل چهارم: سیستم مکش دستگاه الکسترودر

مشخصات کلی دستگاه اکسترودر…

طریقه ی ذوب شدن مواد…

تغذیه دستگاه…

مشخصات مدار قدرت…

عملکردها موتورهای مکش…

منبع تغذیه DC مدار سیستم مکش…

اتوماسیون…

نحوه ی تنظیم چشمی های خازنی نرمال open…

شیر برقی هوا جهت مکش…

سیستم حفاظتی مدار…

علامت اختصاری سیستم مکش…

فصل پنجم: نمونه هایی از نقشه برق دستگاه مکش

فصل ششم: نتایج و پیشنهادات

معرفی سیستم پیشنهادی…

بحث حفاظت صنعتی…

بحث انبارداری…

بازاریابی صنعتی و اهمیت آن در تولید…

خلاصه نتایج و یافته ها…

فصل هفتم: پیوست و ضمائم

مقدمه:

هیچ ایده تازه ای به یکباره از هیچ به وجود نمی آید ایده های تازه مجموعه شرایط هستند که در آنها دیگر ایده ای قدیمی کاربردی ندارد.

ایران با دارا بودن استعدادهای بالقوه چه در نیروی انسانی و چه در زمینه ذخایر زیرزمینی از جمله داشتن ده درصد از ذخایر نفتی جهان وبزرگترین میادین گازی پس از روسیه یکی ازکشورهای قدرتمند منطقه خاورمیانه محسوب می شود.

از طرفی امکانات طبیعی دیگر، جغرافیایی سیاسی ویژه امکانات اجرایی وسیع، امتیازاتی است که چشم انداز روشن و امید بخشی را برای سرمایه گذاری در این کشور ارائه می کند از جمله مناطق خاص تفرش که از لحاظ آب و هوایی به دور از آلودگی های زیست محیطی و همچنین وجود فرهنگی غنی موجب شده است که سرمایه گذاران را از خارج شهر به طرف خود جلب نماید از جمله شرکت خورجین گستر که تولیدات آن در سطح کلان، گونی پلاستیکی می باشد.

مواد اولیه آن از محصولات پتروشیمی است که مختصری در مورد این نعمت خدادادی توضیحاتی را به نظر خوانندگان عزیز می رسانیم.

پتروشیمی از دو کلمه پترو (نفت) و شیمی تشکیل شده است.

این نفت برای اولین بار در سال 1942 توسط عده ای از تولید کنندگان مواد شیمیایی به کار برده شد. امروز نقش کلیدی صنعت پتروشیمی در توسعه اقتصادی کشورهای مختلف جهان بر کسی پوشیده نیست و نیاز روز افزون جوامع بشری به محصولات تولیدی آن، توجه کشورهای مختلف را به ایجاد کارخانه های تولیدی و جلب سرمایه به سمت پتروشیمی معطوف داشته است. یکی از مهمترین ویژگی های صنعت پتروشیمی بر ارزش افزوده بسیار بالای آن است. بدین معنی که با تغییرات شیمیایی و فیزیکی بر روی هیدروکربورهای نفتی و گازی می توان ارزش محصول را به میزان ده تا پانزده برابر افزایش داد. از دیگر ویژگی های پتروشیمی، تنوع محصولات آن در تأمین مواد اولیه هزاران کارگاه و کارخانه صنایع پایین دستی می باشد که از نظر اشتغال زائی کسب درآمدهای ارزی و قطع وابستگی نقش بسیار مؤثری در اقتصاد کشور دارد.

از جمله طرح هایی بزرگی که در ایران به مرحله اجراء درآمده است می توان به پتروشیمی بندر امام خمینی (ره) اراک، اصفهان، تبریز، ارومیه، خراسان، DPA رازی، کربن اهواز، متانول شیراز، خارک اشاره کرد.

ارزش محصولات پتروشیمی هم اکنون بیش از 5/1 میلیارد دلار در سال است که پیش بینی می شود در پایان سال 2005 میلادی 5/7 میلیارد دلار برسد و انتظار می رود از این مبلغ حدود 5 میلیارد دلار به خارج از کشور صادر شود. طرح استراتژیک توسعه تولیدات شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیش از 30 پروژه مهم در 15 سال آینده دستیابی به 43 میلیون تن فرآورده مختلف پتروشیمی را محقق می سازد. به طور کلی پتروشیمی در ساخت موادی نظیر لاستیکها، پلاستیکها، شوینده ها، چسبها، رنگها، سموم و لیاف مصنوعی که هر کدام مواد اولیه صدها مواد دیگر هستند، مورد استفاده قرار می گیرد و ما در اینجا به بررسی شرکت خورجین گستر که به تولید گونی پلاستیکی از محصولات پتروشیمی می باشد می پردازیم.

اصولاً در کشور در حال توسعه ئی که افزایش و بهبود ظرفیت صنعتی را در رأس برنامه های بلند مدت خود قرار داده باشد، به زودی در می یابد که استاندارد کردن مشخصه ها و اندازه گیری و کنترل کیفیت محصولات یکی از اجزای اصلی برنامه های توسعه آن کشور می باشد. در بسیاری از این کشورها معمولاً محصولات تولید شده جهت مصرفی داخلی حتی با کیفیت پایین نیز به فروش رسانده می شود، زیرا اینگونه کشورها یا دارای بازار رقابتی هستند و یا اساساً فاقد آن می باشند. در چنین شرایطی بحث کیفیت صرفاً به صور شعار مطرح شده و از جایگاه واقعی خود برخوردار نمی باشد اما در صورت توجه به این واقعیت که رشد و شکوفایی اقتصادی در کشورهای مرهون توسعه صادرات آن کشور می باشد آنگاه صادرات به سادگی به اهمیت کاهش هزینه های تولیدی جهت رقابت در بازارهای منطقه ای یا جهانی پی می برد.

مسلماً هیچ گونه تردیدی در اذهان یک ملت و به ویژه تولید کنندگان در مطلوب بودن کاهش هزینه ها وجود ندارد، ولی ممکن است در نظر برخی از آنها این واقعیت که بهبود یک کیفیت باعث کاهش هزینه ها و نه افزایشی می گردد، مورد تردیدی می باشد. در این صورت باید توجه داشت و اگر محصولی نتواند وظیفه خود را انجام دهد عمر کافی نداشته باشد، یا از ظاهر مناسبی برخوردار نباشد نه تنها بازارهای منطقه ای یا جهانی بلکه رضایت مشتریان داخلی خود را نیز از دست خواهد داد. بنابراین مفهوم گسترده کیفیت را رضایت و خواست مصرف کننده تعیین می کند، در این راستا هدف کنترل کیفیت تأمین یک سیستم مؤثر برای تمرکز اقدامات یک شرکت یا کارخانه در جهت ایجاد، حفظ و بهبود کیفیت محصول و انجام امور تولیدی، توزیع و خدمات در جهت اقتصادی ترین سطحی که به رضایت مصرف کننده منجر شود، می باشد.

متأسفانه تا کنون در کشور ما برخورد سیستماتیک با مقوله کنترل کیفیت نشده و بیشتر به جنبه های فنی موضوع و آن هم به طور ناقص نظیر ابزار و تجهیزات اندازه گیری، فرامین اندازه گیری، دستگاه های خاص آزمایشگاهی و… توجه گردیده است. اگر چه نمی توان و نباید فکر این جنبه به عنوان بخشی از یک سیستم کنترل کیفیت گردید و همواره باید توجهی خاص به آن و مراحل تکامل آن به مبذول داشت اما عدم توجه به سایر بخشهای این سیستم نظیر سازماندهی، ثبت اطلاعات، تکنیکهای آماری و… اهداف اساسی مذکور خواهد گردید.

معمولا در صنایعی که توجه کمی به کنترل کیفیت می شود، اولین تأیید در این مورد تمرکز دقیق بر روی برنامه ریزی بازرسی، روشهایی برای علامت گذاری و هزینه یابی اقلام رد شده، سیستم مورد نیاز جهت بازاریابی محصولات معیوب و… می باشد. در کارخانه هایی که قبلاً وظایف بازرسی تعریف و به مورد اجاره درآمده است اولین مرحله بنیان وظایف پیشگیری می باشد، که شامل مطالعه اقتصادی وضعیت، مشکلات هماهنگی، فرهنگ کیفیتی، تحلیل سوابق و استفاده از برخی ابزارهای آماری ساده می شود.

یک سیستم پیشرفته کنترل کیفیت آماری قادر به ثبت نتایج درخشان است ولی اولین مرحله در کارهای کیفیتی نمی باشد. ابزارهای آماری مورد استفاده باید متناسب با سطح توسعه فنی غالب در کارخانه باشد. وقتی کارهایی از قبیل موارد فوق انجام و متداول گردیده، استفاده از روشهای آماری پیشرفته نظیر نمودارهای کنترل، گرسیون، تحلیل واریانس و… می تواند آغاز گردد.

  • گزارش کارآموزی بررسی مدار برق سیستم مکش دستگاه اکسترودر کارخانه کیسه بافی خورجین گستر (سهامی خاص)

برای دانلود این فایل اینجا کلیک نمایید

The PDF version of this page!

گزارش کارآموزی بررسی مدار برق سیستم مکش دستگاه اکسترودر کارخانه کیسه بافی خورجین گستر (سهامی خاص)